AK Parti’li Çelik: Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bir devrimcidir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ‘İlk Oyum Erdoğan’a, Birinci Oyum AK Parti’ye Gençlik Buluşması’ kampanyası kapsamında Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan Şehitlik Uyanık Kütüphanesi’nde gençlerle buluştu. Düzenlenen etkinliğe Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Ülkü Efe Demirhan ve partili gençler katıldı. Aktiflikte gençlere seslenen Çelik, “Cumhuriyetimiz 100’üncü yaşına giriyor ancak yaş aldıkça yaşlanmıyor. Her vakit genç bir Cumhuriyete sahibiz. Cumhuriyet herkese çok yakışır fakat en çok gençlere yakışır” diye konuştu.

‘CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN BİR DEVRİMCİDİR’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’nin kuruluşundan bu yana Türkiye için değerli gelişmelere imza attığını söyleyen Çelik, “Cumhurbaşkanımızın imza attığı en değerli ihtilal özgüven ihtilalidir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bir devrimcidir. Yapamayız diyenlere karşı yaparız, mahzurları basamağız diyenlere karşı aşarız ve tuzakları bozamayız diyenlere karşı bozarız demiştir” tabirlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti’li gençleri ‘muhafazakar devrimciler’ olarak nitelendirdiğini söyleyen Çelik, “Bu niteleme Türkiye’yi Türkiye yapan kıymetlere sonuna kadar sahip çıkmak, her ne kıymetinde olursa olsun bu bedelleri koruma etmek ve birebir vakitte Türkiye’nin önündeki pürüzleri devrimci halla ve gereken ıslahatları gerçekleştirerek aşmasını sağlamak manasına gelmektedir” dedi.

‘HEPİMİZİN SOYADI TÜRKİYE CUMHURİYETİ’DİR’

“Bugün burada farklı mezheplerden, farklı aidiyetleri olan ve farklı niyetler taşıyan arkadaşlarımız olabilir. Herkesin başımızın üstünde yeri var” diyen Çelik, “Türkiye 100 yılını inşa ettiğimiz bu dönemde 2023 seçimlerinde şunu yüksek sesle söylemeliyiz: ‘Kuşkusuz hepimizin isimleri farklı olabilir lakin hepimizin soyadı Türkiye Cumhuriyeti’dir” açıklamalarında bulundu.

‘TAHIL MUAHEDESİNDE EN BÜYÜK HİSSE SAHİBİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR’

“Aşamayacağımız hiçbir mahzur, çözemeyeceğimiz hiçbir kriz yok” diyen Çelik, “Türkiye’nin ne pozisyona geldiğini Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu diplomatik performansta görüyorsunuz. Bundan 3-4 sene önce dünyada bir besin krizi, bir güç krizi yaşanacak deseniz herkes açısından çok şaşırtan olurdu lakin bakın Rusya’yla yapılan tahıl mutabakatı olmasaydı dünya nitekim bir açlık kriziyle karşı karşıya kalacaktı. Hem sayın Putin’in hem sayın Zelenski açıkça tabir ediyorlar ki; bu mutabakatın gerçekleşmesinde en büyük hisse sahibi sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bakın geçen gün Rusya tahıl mutabakatını askıya aldığını açıkladı. Dün sayın Cumhurbaşkanımız Putin’le görüştü ve bugün saat 12.00’den itibaren bu görüşmenin üzerine tahıl sevkiyatı tekrar başladı. Demek ki dünyanın, dünyadaki bu krizlerle muhatap olanların şunu öğrenmesi gerekiyor, diplomasinin kilitlendiği tahlillerin bittiği yerde tahlilin adresi Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye’dir” diye konuştu.

Çelik, konuşmalarının akabinde aktifliğe katılan gençlere nohut pilav ikram etti ve daha sonrasında gençlerle armağanlar dağıttı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir