Bakanlık hayali milletvekilliğinden etti… Kaybedenler kulübü

Uğur Can Biçer

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için CHP’de Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu da dahil olmak üzere kıymetli isimler milletvekili adayı olmadı.

Bu isimler ortasında CHP’nin Merkez Yürütme Kurulu üyeleri Bülent Kuşoğlu, Selin Sayek Böke, Onursal Adıgüzel, Ahmet Akın, Engin Özkoç ve Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka yer aldı.

Seçimlerin kazanılması durumunda Hukuk Siyasetlerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Muharrem Erkek’in Adalet Bakanı, Ahmet Akın’ın, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Kadın Kolları Genel Lideri Aylin Nazlıaka’nın, Bayan, Aile ve Çocuk Bakanı, Genel Sekreter Selin Sayek Böke’nin Hazine Bakanı, Onursal Adıgüzel’in Bilişim Bakanı, Bülent Kuşoğlu’nun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Engin Özkoç’un ise İçişleri Bakanı olması planlar ortasındaydı.

Seçimin kaybedilmesiyle birlikte bu isimlerin de milletvekillikleri düşmüş oldu.

İLGİLİ HABER: Ekrem İmamoğlu kolları sıvadı… Ankara’da “değişim” doruğu… Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bakan yapılacak isimlerin milletvekili adayı gösterilmemesiyle ilgili Halk TV’de katıldığı programda şunları söylemişti: “6 başkan olarak yazılı olmamakla birlikte kelamlı bir mutabakatımız oldu. Bakan olmak isteyenler milletvekili olmayacak. Zira parlamentoda istikrarlar çok hassas olabilir. Hasebiyle bakanlar Meclis dışından olsun diye.” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir