İstiklal Caddesi teröristinin elindeki güllerin sırrı çözüldü

Beyoğlu Taksim İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısının akabinde terörist bayan Ahlam Albashır, 4 ay evvel Türkiye’ye birlikte girdiği ve karı-koca rolü yaptığı Bilal Hassan’ı aradı. Lakin Bilal Hassan, Albashır’e kendisiyle ilgilenemeyeceğini başının devasına bakması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Albashır, taksiyle evvel Esenler’de kaldığı adrese gitti.

Buradaki eşyalarını alan Albashır, daha sonra ataktan sonra kendisini vilayet dışına kaçırmakla görevlendirilen Ahmet Jarkas’la birlikte Küçükçekmece Kanarya Mahallesi’ne gitti. Jarkas, Albashır’ı burada annesinin kaldığı konuta götürdü. Albashır, polisin yaptığı operasyonla Küçükçekmece’de Ahmet Jarkas’ın annesinin kaldığı konutta yakalandı. Albashır’la birlikte Jarkas’ın annesinin de gözaltına alındığı ve emniyete götürüldüğü öğrenildi.

BOMBALI SALDIRGANIN ELİNDEKİ GÜLLERİN SIRRI ÇÖZÜLDÜ

Öte yandan terörist Ahlam Albashır’in olaydan sonra kaçarken elindeki güllerin de sırrı çözüldü. Albashır’in patlamanın yaşandığı bankta oturduğu sırada gül satan bir bayanın yanına yaklaşarak gülleri uzattığı, Albashır’in gülleri almak istemeyince gülcünün ısrar ettiği, Albashır’in de dikkat çekmemek ve tartışmamak için gülleri satın aldığı belirtildi.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir