Türk lirasını klozete atıp sifon çeken fenomenden ‘pes artık’ dedirten savunma!

Sosyal medya fenomeni Mika Can Raun’un 100 liralık banknotu klozete attığı imgelerin toplumsal medyada büyük reaksiyon çekmesinin akabinde gözaltına alınan fenomen adliyeye getirildi.

Adli denetimle Hakimliğe sevk edilen şüpheli fenomen, banknotu klozete attığını reddederek hakkında palavra haberler yapıldığını argüman etti. Hakimlik ise yurt dışına çıkış yasağı şartıyla Mika Raun’un özgür bırakılmasına karar verdi.

Kamuoyunda Mika Raun olarak bilinen Mikail Can Kurnaz, 100 liralık banknotu klozete attığı görüntüleri sosyal medya hesabında paylaşmış, bu durum birçok toplumsal medya kullanıcısı tarafından reaksiyon çekmişti.

Gelen yansılar üzerine de “Güzel ülkemin kanalizasyonuna 100 TL kazandırdım, cürüm mu? diyerek kendini savumuştu.

TÜRK LİRASINA HAKARETTEN ADLİYEDE

Skandal manzaranın akabinde bugün Mika Can Raun, polip ekileri tarafından gözaltına alınmasının akabinde İstanbul Anadolu Adliyesi’ne getirildi.

Savcılık süreçlerinin ardından sosyal medya fenomeni Mika Raun, Türk lirasına hakaret ettiği savıyla ‘Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılamak’ cürmünden isimli denetimle İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

SUÇU BASINA ATTI

Hakimlikteki sorgusunda şüpheli Mika Raun, kendine ilişkin bir mizah hali olduğunu söyleyerek “Ben 100 liralık banknotu klozete atmadım. Sifonu çektiğim istikametinde bir algı oluşmuşsa da sonrasında çektiğim görüntüde bu türlü bir şey yapmadığımı açıkladım. Ben Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik bir saygısızlık işlemek hedefiyle hareket etmedim. Atatürk yahut millet kıymetlerimize hakaret etmek üzere bir kastım olamaz. Bu olay büsbütün palavra haber başlıklarıyla gündeme geldi” dedi.

YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞIYLA SERBEST

Hakimlik sorgusunun bitiminde şüpheli sosyal medya fenomeni Mika Can Raun’un yurt dışına çıkmama kuralıyla isimli denetimle hür bırakılmasına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir